Στη μάχη ενός ακόμη Final-4 οι Νεάνιδες του ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil

Δημιουργήθηκε στις 17/02/2020 - 16:56

Στη μάχη ενός ακόμη Final-4 Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων ρίχνονται τη προσεχή Πέμπτη τα κορίτσια του ΑΟΜ Revoil, μετά την περσινή κατάκτηση που σήμαινε ένα άπιαστο ρεκόρ, τεσσάρων σερί κατακτήσεων και πέντε συνολικά στα τελευταία έξι χρόνια!

Το φετινό Final-4 θα λάβει χώρα στο Κλειστό Γυμναστήριο Πανελληνίου από τη Πέμπτη 20/2 έως την Τετάρτη 26/2, ενώ οι ομάδες που συμπληρώνουν την τετράδα είναι ο Πανελλήνιος, ο Φοίβος Μελισσίων και ο Γ.Σ. Αγ. Δημητρίου.

Ευχόμαστε καλή τύχη σε όλες τις αθλήτριες!

Για τον ΑΟ Μαρκοπούλου

 

Το πρόγραμμα του Final-4:

Ημιτελικοί

Πεμ-20/02/20    19:00     Πανελληνίου    ΓΣ Απόλλων Αγίου Δημητρίου-Πανελλήνιος ΓΣ  

Πεμ-20/02/20    21:00     Πανελληνίου     ΑΟ Μαρκοπούλου-ΣΦΑ Μελισσίων "Ο Φοίβος"

Tελικοί

Τετ-26/02/20      19:00     Πανελληνίου     Ηττημένος 1-Ηττημένος 2           

Τετ-26/02/20      21:00     Πανελληνίου     Νικητής 1-Νικητής 2

neanides 2020

Δείτε όλα τα ρόστερ των ομάδων του Final-4 της ΕΣΠΑΑΑ 2020, πατώντας ΕΔΩ

 

Η ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Κ20 ( ΠΡΩΗΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ) ΕΣΠΑΑΑ

1991: 1.Παναθηναϊκός, 2.ΓΣ Βύρωνας, 3.ΑΟ Ηλυσιακός
1992: 1.ΑΟ Αγ.Σώστης, 2.Κτησιφών, 3.-
1993: 1.ΑΟ Ηλυσιακός, 2.Αγ.Παρασκευή, 3.ΑΟΝΝΝΕ Αμαζόνες
1994: 1.ΑΟΝΝΝΕ Αμαζόνες, 2.ΑΟ Αγ.Σώστης, 3.ΑΟ Ηλυσιακός
1995: 1.ΑΟ Αγ.Σώστης, 2.ΖΑΟΝ, 3.ΑΟ Ηλυσιακός
1996: 1.Πανελλήνιος ΓΣ, 2.ΑΟ Ηλυσιακός, 3.ΖΑΟΝ
1997: 1.ΑΟ Αγ.Σώστης, 2.ΑΕ Ένωση Γαλατσίου, 3.ΑΟΝΝΝΕ Αμαζόνες
1998: 1.ΑΣΠ Ίωνες, 2.ΑΟ Μαρκόπουλου, 3.Πανελλήνιος ΓΣ
1999: 1.Ηρακλής Κηφισιάς, 2.ΑΣ Παπάγου, 3.ΑΟ Μαρκόπουλου
2000: 1.Ηρακλής Κηφισιάς, 2.ΑΟ Βουλιαγμένης, 3.ΑΟ Μαρκόπουλου
2001: 1.ΑΟ Βουλιαγμένης, 2.Ηρακλής Κηφισιάς, 3.ΑΟ Μαρκόπουλου
2002: 1.ΑΟ Ηλυσιακός, 2.Παπάγου, 3.ΑΟ Μαρκόπουλου
2003: 1.ΑΟ Ηλυσιακός, 2.Ηρακλής Κηφισιάς, 3.Αστέρας Αγίου Δημητρίου
2004: 1.ΑΟ Ηλυσιακός, 2.ΑΕ Βύρωνα, 3.ΑΟ Μαρκόπουλου
2005: 1.ΑΕ Βύρωνα, 2.Ιωνικός Ν.Φ., 3.Παλλήνη
2006: 1.ΑΕ Βύρωνα, 2.Βριλήσσια, 3.Παλλήνη
2007: 1.ΑΕ Βύρωνα, 2.Ένωση Γαλατσίου, 3.Ηλυσιακός
2008: 1.Ηρακλής Κηφισιάς, 2.Πανελλήνιος, 3.ΑΟ Μαρκόπουλου
2009: 1.Ηρακλής Κηφισιάς, 2.Πανελλήνιος, 3.Αστέρας Αγίου Δημητρίου
2010: 1.Παλλήνη, 2. Πανελλήνιος, 3.ΑΟ Ηλυσιακός
2011: 1.Ηρακλής Κηφισιάς, 2.ΣΦΑ Μελισσίων, 3.Πανελλήνιος
2012: 1.Ηρακλής Κηφισιάς, 2.ΑΟ Μαρκόπουλο, 3.ΖΑΟΝ
2013: 1.Παναθηναϊκός, 2.ΑΟ Μαρκόπουλο, 3.Ένωση Βύρωνα

2014: 1.Α.Ο.Μαρκοπούλου, 2.Ηρακλής Κηφισιάς, 3.Πανελλήνιος, 4.Αστέρας Αγίου Δημητρίου
2015: 1.Ηρακλής Κηφισιάς, 2.ΑΟΝ Βύρωνος, 3.Αμαζόνες, 4.ΑΣ Παπάγου

2016: 1.ΑΟ Μαρκοπούλου, 2.Ηρακλής Κηφισιάς, 3.ΑΟΝ Βύρωνος, 4.Φοίβος Μελισσίων

2017: 1.ΑΟ Μαρκοπούλου, 2. ΑΟΝ Βύρωνος, 3. Φοίβος Μελισσίων, 4.ΑΟ Θρακομακεδόνων

2018: 1.ΑΟ Μαρκοπούλου, 2. Φοίβος Μελισσίων, 3. ΑΟΝ Βύρωνος, 4. Ηρακλής Κηφισιάς

2019: 1.ΑΟ Μαρκοπούλου, 2. Φοίβος Μελισσίων, 3.Απόλλων Αγ. Δημητρίου,4.Παναθηναικός

2020: