4η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα οι Παγκορασίδες του ΑΟΜ!

Δημιουργήθηκε στις 12/07/2019 - 12:33
pagkorasides4

Στην 4η θέση του πανελληνίου πρωταθλήματος Παγκορασίδων τερμάτισαν οι αθλήτριες του ΑΟΜ, μετά το τέλος του final-4 στην Χαλκιδική!

Πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Περσέας για πρώτη φορά στην ιστορία του σε επίπεδο παγκορασίδων.

Εκ μέρους του ΑΟ Μαρκοπούλου, εκφράζουμε τις θερμές μας ευχαριστίες προς τους διοργανωτές του τουρνουά για την άψογη φιλοξενία, αλλά και τα συγχαρητήριά μας στις αθλήτριες και τον Σύλλογο του ΟΠΑΘ Περσέα για την κατάκτηση ττου πρωταθλήματος.

Για το Γραφείο Τύπου

Τα αποτελέσματα του final-4 παγκορασίδων (Αγ. Παύλου)

Τρίτη 9 Ιουλίου - 1η αγωνιστική

ΣΦΑΜ Φοίβος - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (16-25, 19-25, 18-25)
ΑΟ Μαρκοπούλου - ΟΠΑΘ Περσέας 1-3 (25-22, 22-25, 22-25, 22-25)

Τετάρτη 10 Ιουλίου - 2η αγωνιστική

ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΟ Μαρκοπούλου 2-3 (21-25, 07-25, 25-23, 25-17, 13-15)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΟΠΑΘ Περσέας 1-3 (19-25, 17-25, 25-19, 19-25)

Πέμπτη 11 Ιουλίου - 3η αγωνιστική
 

ΑΟ Μαρκοπούλου - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 2-3 (25-23, 17-25, 25-20, 22-25, 15-17)

 

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ (Μανθάτης): Ανυφαντή, Χάλαργ, Κωτσαρά, Δήμου, Αλλαγιάννη, Τσιούμα, Ευαγγελίου, Τζαϊχάρν, Γεωργοπούλου, Σουλιώτη, Βεζυράκη, Πανάγου.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ (Ιόφτσεβ): Νταφοπούλου, Πίτσα, Βαϊοπούλου, Ζιώγα, Γαργάλα, Κατσάρα, Μάγγα, Στατήρη, Καρακίτσιου, Μαυρομάτη, Καραγιάννη, Ευθυμιοπούλου, Τσιλιάκου.

 

ΟΠΑΘ Περσέας - ΣΦΑΜ Φοίβος 0-3 (23-25, 24-26, 23-25)

 

ΟΠΑΘ ΠΕΡΣΕΑΣ (Τζιουμάκας): Τάνη, Ανθούλη, Σπανού, Καραδήμητρα, Βλάχου, Λουκίδη, Βελλίκη, Καραγιάννη, Μανίκα, Ντράκουλιτς, Καλεντερόγλου, Χαρίστη, Γεωργιάδου, Πανούση.

ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ (Μπακράτσα): Κομίνη, Κουβάρα, Μπίσμπα, Μιχαλέα, Σκορδή, Νταλ, Μπέικα, Μπαγδή, Σταύρου, Τσίγκα, Μήλιου, Καράμπελα, Κυριάκου, Μαστορά.


Βαθμολογία

1. ΟΠΑΘ Περσέας 6β. 6-5 σετ
2. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 5β. 7-5 σετ
3. ΣΦΑΜ Φοίβος 4β. 5-6 σετ
4. ΑΟ Μαρκοπούλου 3β. 6-8 σετ

Χρυσή βίβλος

2000: (ΣΕΦ/Περαιάς) Α.Σ.Αρης
2001: (Κερατσίνι/Πειραιάς) Ηρακλής Κηφισιάς
2002: (Μετς/Αθήνα) Ηρακλής Κηφισιάς
2003: (Μετς/Αθήνα) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
2004: (Ελευθέρια/Θεσσαλονίκη) Ηρακλής Κηφισιάς
2005: (Καλαμαριά/Θεσσαλονίκη) Εαρινός Καλαμαριάς
2006: (Καλαμαριά/Θεσσαλονίκη) Ηρακλής Κηφισιάς
2007: (Κηφισιά/Αθήνα) Ηρακλής Κηφισιάς
2008: (Αχαρνές/Αθήνα) Ερμής Δράμας
2009: (Κηφισιά/Αθήνα) Αίας Ευόσμου
2010: (Λάρισα) Αίας Ευόσμου
2018: (Λάρισα): Άρης
2019: (Αγ. Παύλου): ΟΠΑΘ Περσέας

1

2

3

4

5