Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παγκορασίδων: 3Χ3 στις νίκες για ΑΟΜ και φύγαμε για τελικά!

Δημιουργήθηκε στις 27/06/2019 - 10:47
τεαμ και πανο

3Χ3 στις νίκες για τα κορίτσια του ΑΟΜ, στον Γ' Όμιλο των ημιτελικών του πανελληνίου πρωταθλήματος Παγκορασίδων, επικρατώντας του ΝΟ Καλαμάτας "Ποσειδών", με 3-0 σετ!

Επόμενος σταθμός: Τελική Φάση!

Οι υπόλοιπες τρεις ομάδες του επερχόμενου Final-4 της τελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος Παγκορασίδων, είναι οι ΟΠΑ Περσέας, Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός και ΣΦΑΜ Φοίβος που προκρίθηκαν από τους ομίλους τους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των τεσσάρων ομίλων της Ημιτελικής φάσης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παγκορασίδων, έχουν ως εξής:


Α' όμιλος (Κατσάνειο)

1η αγωνιστική - 24 Ιουνίου

ΟΠΑ Περσέας - ΑΣ Ιτέας 3-0 (25-15, 25-19, 25-18)
ΣΦΚ Πιερικός - ΑΓΟ Φιλιππιάδος 3-0 (25-06, 25-18, 25-20)

2η αγωνιστική - 25 Ιουνίου

ΣΦΚ Πιερικός - ΟΠΑΘ Περσέας 0-3 (08-25, 12-25, 12-25)
ΑΓΟ Φιλιππιάδος - ΑΣ Ιτέας 1-3 (15-25, 18-25, 25-23, 26-28)

3η αγωνιστική - 26 Ιουνίου

ΑΣ Ιτέας - ΣΦΚ Πιερικός 0-3 (11-25, 14-25, 14-25)
ΟΠΑΘ Περσέας - ΑΓΟ Φιλιππιάδος 3-0 (25-12, 25-19, 25-20)

Βαθμολογία

1. ΟΠΑ Περσέας 9β. (9-0)
2. ΣΦΚ Πιερικός 6β. (6-3)
3. ΑΣ Ιτέας 3β. (3-7)
4. ΑΓΟ Φιλιππιάδος 0β. (1-9)

Β' όμιλος (Νεάπολης Λάρισας)

1η αγωνιστική - 24 Ιουνίου

ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου - ΑΕΣ Μυγδονιακός 0-3 (12-25, 08-25, 12-25)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΔΕΚΑ 3-1 (25-12, 25-19, 19-25, 25-20)

2η αγωνιστική - 25 Ιουνίου

ΔΕΚΑ - ΑΕΣ Μυγδονιακός 1-3 (08-25, 17-25, 26-24, 23-25)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου 3-0 (25-15, 25-17, 25-15)

3η αγωνιστική - 26 Ιουνίου

ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου - ΔΕΚΑ 0-3 (18-25, 13-25, 08-25)
ΑΕΣ Μυγδονιακός - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (23-25, 24-26, 15-25)

Βαθμολογία

1. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 9β. (9-1)
2. ΑΕΣ Μυγδονιακός 3β. (6-4)
3. ΔΕΚΑ 3β. (5-6)
4. ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου 0β. (0-9)

Γ' όμιλος (Μαρκοπούλου)

1η αγωνιστική - 24 Ιουνίου

ΝΟΚ Ποσειδών - ΑΣ Γαία Σπάτων 0-3
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3

2η αγωνιστική - 25 Ιουνίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΝΟΚ Ποσειδών 3-0 (25-17, 25-20, 25-21)
ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Γαία Σπάτων 3-1 (25-19, 23-25, 25-09, 25-10)

3η αγωνιστική - 26 Ιουνίου

ΝΟΚ Ποσειδών - ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3 (12-25, 08-25, 20-25)
ΑΣ Γαία Σπάτων - Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-2 (25-14, 21-25, 25-23, 13-25, 15-10)

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μαρκοπούλου 9β. (9-1)
2. ΑΣ Γαία Σπατών 5β. (7-5)
3. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (5-6)
4. ΝΟΚ Ποσειδών 0β. (0-9)

Δ' όμιλος (Μελισσίων)

24 Ιουνίου

ΣΦΑΜ Φοίβος - ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (17-25, 25-14, 25-19, 25-09)

25 Ιουνίου

ΓΕ Ηρακλείου - ΣΦΑΜ Φοίβος 1-3

26 Ιουνίου

ΓΣ Ηλιούπολης - ΓΕ Ηρακλείου 2-3
ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΜΣΦ Ζευς 3-0

27 Ιουνίου

16.00: ΓΕ Ηρακλείου - ΑΜΣΦ Ζευς

28 Ιουνίου

15.30: ΑΜΣΦ Ζευς - ΓΣ Ηλιούπολης

Βαθμολογία

1. ΣΦΑΜ Φοίβος 9β. (9-2)
2. ΓΕ Ηρακλείου 2β. (4-5)
3. ΓΣ Ηλιούπολης 1β. (3-6)
4. ΑΜΣΦ Ζευς 0β. (0-3)

 

1

2

3

4

5

6

7

8