Αυλαία στο final-4 του πανελληνίου πρωταθλήματος Κορασίδων. Ασημένια τα κορίτσια του ΑΟΜ!

Δημιουργήθηκε στις 24/06/2019 - 09:53
ΑΟΜ ΤΕΑΜ

Με τα κορίτσια του ΑΟΜ να κατακτούν την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο, αλλά και μία βράβευση-έκπληξη αθλήτριας, έπεσε η αυλαία της τελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος Κορασίδων που διεξήχθη στο Μαρκόπουλο! Πρωταθλήτρια στέφθηκε η ομάδα του Ναύαρχου Βότση, ενώ την 3η θέση κατέλαβε ο Απολλώνιος.

Η αθλήτρια του ΑΟΜ, Αναστασία Δήμου, αναδείχθηκε σε καλύτερο λίμπερο της διοργάνωσης σε μία βράβευση που αποτέλεσε την ευχάριστη έκπληξη της ημέρας, ενώ MVP αναδείχθηκε η Στέλλα Αντύπα του Ναύαρχου Βότση, η οποία κατέκτησε και τα ατομικά βραβεία της καλύτερης σέρβερ και επιθετικού. Το βραβείο της καλύτερης μπλοκέρ, πήγε στην Κυριακή Τερζόγλου της Ελπίδας Αμπελοκήπων, ενώ καλύτερη πασαδόρος αναδείχθηκε η Ευαγγελία Γαροφαλάκη του Ναυάρχου Βότση.

Εκφράζουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια στην πρωταθλήτρια ομάδα του Ναυάρχου Βότση, όπως επίσης και στις άλλες δύο ομάδες που συμμετείχαν, τον Απολλώνιο και την Ελπίδα Αμπελοκήπων (4η θέση)!

Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για του χρόνου!

Για το Γραφείο Τύπου ΑΟ Μαρκοπούλου

 

omades final4

Οι βραβεύσεις των αθλητριών

MVP: Στέλλα Αντύπα (ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση)

Καλύτερη επιθετικός: Στέλλα Αντύπα (ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση)

Καλύτερη μπλοκέρ: Κυριακή Τερζόγλου (ΑΣ Ελπίς)

Καλύτερη σέρβερ: Στέλλα Αντύπα (ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση)

Καλύτερη πασαδόρος: Ευαγγελία Γαροφαλάκη (ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση)

Καλύτερη λίμπερο: Αναστασία Δήμου (ΑΟ Μαρκοπούλου)

koupa votsis2

koupa votsis

mvp

antypa1

pasadoros

blocker

antypa2

anastasia libero

 

Τα αποτελέσματα των αγώνων του final-4

 

1η αγωνιστική - Παρασκευή 21 Ιουνίου

ΑΣ Ελπίς - ΟΦΑ Απολλώνιος 2-3 (21-25, 23-25, 27-25, 25-20, 11-15)

ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-0 (25-18, 25-23, 25-23)

 

2η αγωνιστική - Σάββατο 22 Ιουνίου

ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση - ΑΣ Ελπίς 3-2 (25-17, 22-25, 22-25, 25-22, 16-14)

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΟΦΑ Απολλώνιος 3-1 (18-25, 25-09, 25-22, 25-19)

 

3η αγωνιστική - Κυριακή 23 Ιουνίου

ΟΦΑ Απολλώνιος - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0-3 (15-25, 16-25, 12-25)

ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (Αρναούτης): Γκιούρδα 4 (4/23 επ., 26% υπ.), Τσουράκη 1 (1 μπλοκ), Ηλιοπούλου 7 (5/16 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 22% υπ.), Σαρρή 2 (1/4 επ., 1 μπλοκ), Παπαγεωργίου 4 (2/34 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Αποστόλου 2 (2/4 επ.) / Λέσι (λ, 35% υπ.), Αγγελή (λ), Γκιόκα, Παρασκευαΐδη, Βελλίνη.

ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΥ ΒΟΤΣΗ (Βαλσαμίδης): Αντύπα 20 (16/37 επ., 4 άσσοι, 33% υπ.), Κολοβού 3 (3/5 επ.), Τριλυράκη 12 (8/30 επ., 3 άσσοι, 1 μπλοκ, 55% υπ.), Μπαλογιάννη 7 (2/14 επ., 3 άσσοι, 2 μπλοκ), Γαροφαλάκη 3 (3 άσσοι), Καραγιαννάκη 2 (2 άσσοι) / Αγιομαμίτου (λ, 50% υπ.), Τσιριμώκκου (λ), Κυρτσίδου, Μυλωνά, τριανταφύλλου 3 (2/5 επ., 1 μπλοκ), Μαχαίρα, Ξυράφη.

 

ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Μαρκοπούλου 1-3 (25-19, 19-25, 21-25, 24-26)

ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Χρυσομαλλίδης): Αρμουτσή 11 (6/13 επ., 3 άσσοι, 2 μπλοκ), Παπαδοπούλου 19 (16/47 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 54% υπ.), Τερζόγλου 9 (4/8 επ., 1 άσσος, 4 μπλοκ), Πατίκα 6 (5/27 επ., 1 άσσος, 57% υπ.), Λαζαρίδου, Χριστοδούλου 11 (9/27 επ., 2 μπλοκ) / Τσουμπεκή (λ, 36% υπ.), Κοκτσίδου (λ), Κιρτσάνη, Κολιού, Τσιουκαλά, Πουρσανίδη, Κουζέλογλου 1 (1 άσσος).

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ (Μανθάτης): Κωτσαρά 1 (1/11 επ.), Χατζηγρηγορίου 8 (7/8 επ., 1 άσσος), Μποκή 10 (9/19 επ., 1 μπλοκ), Σκουρλή 2 (1/6 επ., 1 άσσος), Λεπενιώτη 18 (12/37 επ., 2 άσσοι, 4 μπλοκ), Παπαδοπούλου 19 (16/43 επ., 2 άσοι, 1 μπλοκ, 54% υπ.) / Δήμου (λ, 72% υπ.), Στυμφαλιάδου (λ), Αναγνώστου 10 (7/24 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 43% υπ.), Αλαγιάννη 2 (1/3 επ., 1 άσσος).

 

Η τελική Βαθμολογία

1. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 8β. (9-2)

2. ΑΟ Μαρκοπούλου 6β. (6-5)

3. ΟΦΑ Απολλώνιος 2β. (4-8)

4. ΑΣ Ελπίς 2β. (5-9)

 

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ

1984 (Θήβα): ΣΑΚ Αγ. Παρασκευής

1985 (Φλώρινα): ΓΣ Δράμας

1986 (Αθήνα): Άρτεμις Κορυδαλλού

1987 (Πάτρα): Απόλλωνας Κερατσινίου

1988 (Τρίκαλα): Άρης Νίκαιας

1989 (Σκύδρα): Νίκη Αλεξανδρούπολης

1990 (Αίγιο): ΕΟ Σταυρούπολης

1991 (Νάουσα): ΕΑ Λάρισας

1992 (Άργος): ΓΣ Ηλιούπολης

1993 (Νάουσα): ΕΑ Λάρισας

1994 (Αθήνα): ΕΑ Λάρισας

1995 (Αθήνα): Πανιώνιος

1996 (Αθήνα): Αίας Ευόσμου

1997 (Αθήνα): Αίας Ευόσμου

1998 (Αθήνα): Ηρακλής Κηφισιάς

1999 (Αθήνα): ΕΑ Λάρισας

2000 (Αθήνα): ΕΑ Λάρισας

2001 (Θεσσαλονίκη): ΑΟ Αμπελοκήπων

2002 (Γιαννιτσά): Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών

2003 (Θεσσαλονίκη): ΑΕ Νίκαια

2004 (Λάρισα): ΓΣ Πετρούπολης

2005 (Αθήνα): ΕΑ Λάρισας

2006 (Αθήνα): Ερμής Δράμας

2007 (Θεσσαλονίκη): ΓΣ Ηρακλής

2008 (Αθήνα): Ηρακλής Κηφισιάς

2009 (Λάρισα): ΓΣ Ηρακλής

2010 (Θεσσαλονίκη): Ηρακλής Κηφισιάς

2011 (Θεσσαλονίκη): Αίας Ευόσμου

2012 (Αθήνα): Αίας Ευόσμου

2013 (Τρίκαλα): Ελπίς Αμπελοκήπων

2014 (Θεσσαλονίκη): Ελπίς Αμπελοκήπων

2015 (Παλαμάς): Ελπίς Αμπελοκήπων

2016 (Ζάκυνθος): ΑΣ Μακεδόνες)

2017 (Αθήνα): Ηρακλής Κηφισιάς

2018 (Γλυφάδα): ΑΣ Άρης

2019 (Μαρκόπουλο): ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση

aom team2

aom team3

aponomes

estee lauder dora

dimou libero

koritsia coach

koritsia coach2

koritsia me pari

koritsia mazi

koritsia3

koritsia mazi2

paris aponomi

paris aponomi2

aponomi aom

aponomi aom3

aponomi aom4

aponomi aom5

aponomi aom6

aponomi aom7

aponomi aom8

aponomi aom9

coach paris

estee lauder