Πανελλήνιο κορασίδων: Οι 4 ομάδες της τελικής φάσης

Δημιουργήθηκε στις 20/05/2019 - 10:03
korasides telika2019

H Ελπίδα Αμπελοκήπων, ο Ναύαρχος Βότσης, ο Απολλώνιος και το Μαρκόπουλο είναι οι 4 ομάδες που προκρίθηκαν στην τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος κορασίδων. Η κλήρωση του final-4 θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 20 Μαΐου και ώρα 12.00 το μεσημέρι στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ..

 

Ημιτελική φάση Α & Β ομίλου - Κυριακή 19 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Γαία Δράμας 3-1 (25-23, 21-25, 25-07, 25-21), Διαιτητές: Τσιούλα, Μπέλλος Ι.

ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-1 (25-18, 25-22, 24-26, 25-19), Διαιτητές: Σταυριανίδης, Ισκάς.

Ημιτελική φάση Γ & Δ ομίλου - Κυριακή 18 Μαΐου

 

ΑΟ Αιγάλεω - ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3 (09-25, 16-25, 29-27, 23-25), Διαιτητές: Κουτσούλας, Λιάκου, Λυκούδη.

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-22, 25-17, 25-18), Διαιτητές: Οικονόμου Β., Μαύρος.


Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων - Προημιτελική φάση

 

Α' όμιλος (Μίκρα)

 

1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-0 (25-21, 25-17, 25-16)

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣ Άρης 3-2 (33-31, 24-26, 25-20, 23-25, 15-11)

 

2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣ Ελπίς 0-3 (16-25, 22-25, 19-25)

ΑΣ Άρης - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-2 (16-25, 25-12, 24-26, 25-14, 15-11)

 

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου

ΑΣ Αίας Κιλκίς - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (25-27, 11-25, 09-25)

ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Άρης 2-3 (25-13, 20-25, 25-17, 21-25, 13-25) 

 

Βαθμολογία Α' ομίλου

 

1. ΑΣ Ελπίς 7β. (8-3)

2. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 5β. (6-5)

3. ΑΣ Άρης 5β. (8-7)

4. ΑΣ Αίας Κιλκίς 1β. (2-9)

 

Β' όμιλος (Ν. Βότση)

 

1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου

ΑΣ Γαία Δράμας - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0-3 (18-25, 20-25, 10-25)

ΦΓΣ Πρέβεζας - ΑΕ Λάρισας 3-1 (25-14, 25-17, 21-25, 25-16)

 

2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου

ΑΕ Λάρισας - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0-3 (11-25, 19-25, 11-25)

ΦΓΣ Πρέβεζας - ΑΣ Γαία Δράμας 0-3 (16-25, 16-25, 16-25)

 

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου

ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση - ΦΓΣ Πρέβεζας 3-0 (25-10, 25-12, 25-15)

ΑΣ Γαία Δράμας - ΑΕ Λάρισας 3-1 (25-10, 25-27, 25-16, 25-16)

Βαθμολογία Β' ομίλου


1. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 9β. (9-0)
2. ΑΣ Γαία Δράμας 6β. (6-4)
3. ΦΓΣ Πρέβεζας 3β. (3-7)
4. ΑΕ Λάρισας 0β. (2-9)

 

Γ' όμιλος (Στ. Βενέτης)

 

1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου

ΓΕ Ηρακλείου - Ερυθρός Αστέρας 3-1 (23-25, 25-11, 25-17, 25-07)

ΑΟ Αιγάλεω - ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3-1 (18-25, 25-19, 25-16, 25-19)

 

2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου

Ερυθρός Αστέρας - ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3-2 (25-23, 15-25, 20-25, 26-24, 16-14)

ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟ Αιγάλεω 1-3 (14-25, 25-23, 14-25, 16-25)

 

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου

ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης - ΓΕ Ηρακλείου 3-2 (25-22, 25-20, 17-25, 23-25, 15-9)

ΑΟ Αιγάλεω - Ερυθρός Αστέρας 3-1 (22-25, 25-13, 25-20, 25-11)

 

Βαθμολογία Γ' ομίλου


1. ΑΟ Αιγάλεω 9β. (9-3)

2. ΓΕ Ηρακλείου 4β. (6-7)

3. ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3β. (6-8)

4. Ερυθρός Αστέρας 2β. (5-8)

 

Δ' όμιλος (Μαρκόπουλου)

 

Πέμπτη 16 Μαΐου

ΟΦΑ Απολλώνιος - ΑΟ Μαρκόπουλου 0-3 (20-25, 24-26, 21-25)

Ρεπό ο ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου

 

Παρασκευή 17 Μαΐου

ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου - ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3

Ρεπό ο ΑΟ Μαρκοπούλου

 

Σάββατο 18 Μαΐου

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου 3-0 (25-16, 25-18, 25-18)

Ρεπό ο ΟΦΑ Απολλώνιος

 

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. ΑΟ Μαρκοπούλου 6β. (6-0)

2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3β. (3-4)

3. ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου 0β. (1-6)