Στη τελική μάχη του Final-4 οι Νεάνιδες!

Δημιουργήθηκε στις 22/03/2019 - 14:05
neanides 2019

Ανοίγει σήμερα η αυλαία του Final-4 της τελικής φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεάνιδων στη Θεσσαλονίκη!

Για 4η φορά στην ιστορία τους, τα κορίτσια του ΑΟΜ συμμετέχουν σε ένα ακόμη Final-4 και ευελπιστούμε όλοι φέτος να είναι η χρονιά τους!

Το πρώτο παιχνίδι για τις Νεάνιδες του ΑΟΜ είναι απέναντι στο Αιγάλεω απόψε στις 20:30, ενώ το Σάββατο αντιμετωπίζουν την ΑΣ Ελπίς (18:30) και την Κυριακή τον ΠΑΟΚ (14:30).

Υπενθυμίζεται πως η ομάδα Νεανίδων του ΑΟΜ κατέκτησε πρόσφατα για 4η συνεχόμενη φορά, καταρρίπτωντας κάθε προηγούμενο ρεκόρ, το πρωτάθλημα του Νότου, εξασφαλίζοντας την πρόκριση στο τελικά του Final-4 στη Θεσσαλονίκη.

Παρακολουθήστε όλα τα παιχνίδια του Final-4 της Πολίχνης, σε LIVE STREAMING που αναμεταδίδεται και μέσω της ιστοσελίδας μας markopoulovolley.gr !

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟ FINAL-4 ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ

 

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές (ΔΑΚ Πολίχνης)

Παρασκευή 22 Μαρτίου - 1η αγωνιστική

18.30: ΑΣ Ελπίς - ΠΑΟΚ, Διαιτητές: Σταυριανίδης, Τσιούλα.

20.30: ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟ Αιγάλεω, Διαιτητές: Βασιλειάδης, Τσιούλα.

Σάββατο 23 Μαρτίου - 2η αγωνιστική

15.30: ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Ελπίς, Διαιτητές: Παπακοσμάς, Τοσουνίδης.

17.30: ΑΟ Αιγάλεω - ΠΑΟΚ, Διαιτητές: Γεωργιάδης, Τοσουνίδης.

Κυριακή 24 Μαρτίου - 3η αγωνιστική

14.30: ΠΑΟΚ - ΑΟ Μαρκοπούλου, Διαιτητές: Δεληκωστίδης, Παπαδόπουλος Αρ.

16.30: ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Αιγάλεω, Διαιτητές: Αβραμίδης, Τσιούλα.

neanides press2019

Οι προπονητές και οι αρχηγοί των ομάδων του Final-4 της Πολίχνης μετά τη συνέντευξη Τύπου.

 

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΕΤΟΣ(ΠΟΛΗ) ΟΜΑΔΑ

2019 (Πολίχνη) ?

2018 (Αιγάλεω) Α.Σ.Άρης

2017 (Πτολεμαΐδα) Α.Σ.Άρης

2016 (Παλαμάς, Καρδίτσα) Ελπίς Αμπελοκήπων

2015 (Τύρναβος) Ηρακλής Κηφισιάς

2014 (Μαρκόπουλο Αττικής) Ελπίς Αμπελοκήπων

2013 (Αργος) Παναθηναϊκός Α.Ο.

2012 (Μαρκόπουλο Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής

2011 (Παιανία Αττικής) Ηρακλής Κηφισιάς

2010  (Βασιλικά Θεσ.) Πανελλήνιος Γ.Σ.

2009 (Αργος) Ηρακλής Κηφισιάς

2008 (Αλμυρός) Ηρακλής Γ.Σ.

2007 (Πεύκη Αττικής) Α.Ε.Βύρωνα

2006 (Δράμα) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

2005 (Βύρωνας, Αθήνα) Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

2004(Ασβεστοχώρι Θεσ.) Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών 

2003 (Ηλιούπολη Αττικής) Φιλία Ηλιούπολης

2002(Αμπελόκηποι Θεσ.) Απολλώνιος Κερατσινίου 

2001  (Δραπετσώνα) Αρης Νικαίας

2000 (Βριλήσσια Αττικής) Ε.Α.Λάρισας

1999(Ν. Σμύρνη, Αττικής) Αίας Ευόσμου

1998(Κυψέλη, Αθήνα) Αίας Ευόσμου

1997(Ν. Φιλαδέλφεια Αττικής) Αίας Ευόσμου

1996 (Ν. Φιλαδέλφεια Αττικής) Ε.Α.Λάρισας

1995 (Μίκρα Θεσσαλονίκης) Ε.Α.Λάρισας

1994(Χίος) Φ.Ο.Καμποχώρων

1993(Καλαμάτα) Ε.Α.Λάρισας

1992(Καρπενήσι) Νίκη Αλεξανδρούπολης

1991(Δράμα) Παναθηναϊκός Α.Ο.

1990(Λουτράκι) Νίκη Αλεξανδρούπολης

1989(Σιδηρόκαστρο) Αρτεμις Κορυδαλλού

1988(Πάτρα) Α.Ο.Καβάλας

1987(Ιωάννινα) Ε.Ο.Σταυρούπολης

1986(Τρίκαλα) Ε.Ο.Σταυρούπολης

1985(Ιωάννινα) Φιλαθλητικός

1984(Χανιά) Φιλαθλητικός