Στη μάχη του Final -4- οι Νεάνιδες του ΑΟΜ!

Δημιουργήθηκε στις 11/02/2019 - 14:09
final 4 2019

Πιστές στο ραντεβού τους, οι Νεάνιδες του ΑΟ Μαρκοπούλου ρίχνονται και φέτος στη μάχη του Final-4- της ΕΣΠΑΑΑ! Την προσεχή Τετάρτη, στο γήπεδο των Μελισσίων, οι τέσσερις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος Νεανίδων της ΕΣΠΑΑΑ, ΑΟΜ, ΠΑΟ, ΣΦΑ Μελισσίων και ΦΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου, θα διασταυρώσουν τα "ξίφη" τους για την κατάκτηση της 1ης θέσης και την πρόκριση στην επόμενη φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.

Η "αυλαία" ανοίγει με τον ΑΟΜ να αντιμετωπίζει τον Παναθηναϊκό στις 17:00 στον πρώτο ημιτελικό.

Τα κορίτσια του ΑΟΜ, κάτοχοι των τριών τελευταίων πρωταθλημάτων της ΕΣΠΑΑΑ, δίνουν το "παρών" στο Final-4- για έβδομη φορά στα τελευταία 11 χρόνια!

neanides foto

Το πρόγραμμα του Final-4-:

Ημιτελικοί

Τετ-13/02/19 17:00  Γήπεδ. Μελισσίων  ΑΟ Μαρκοπούλου - Παναθηναϊκός ΑΟ

Tετ-13/02/19 19:00  Γήπεδ. Μελισσίων  ΣΦΑ Μελισσίων "Ο Φοίβος" - ΓΣ Απόλλων Αγίου Δημητρίου

 

Τελικοί

Παρ-15/02/19 18:30  Γήπεδ.   Μελισσίων    Ηττημένος 1 - Ηττημένος 2

Παρ-15/02/19  20:30  Γήπεδ.  Μελισσίων    Νικητής 1 - Νικητής 2

 

Δείτε περισσότερα για τις ομάδες του Final-4-, από την επίσημη ιστοσελίδα της ΕΣΠΑΑΑ, πατώντας ΕΔΩ.

roster neanides

Η ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ


1991: 1.Παναθηναϊκός, 2.ΓΣ Βύρωνας, 3.ΑΟ Ηλυσιακός
1992: 1.ΑΟ Αγ.Σώστης, 2.Κτησιφών, 3.-
1993: 1.ΑΟ Ηλυσιακός, 2.Αγ.Παρασκευή, 3.ΑΟΝΝΝΕ Αμαζόνες
1994: 1.ΑΟΝΝΝΕ Αμαζόνες, 2.ΑΟ Αγ.Σώστης, 3.ΑΟ Ηλυσιακός
1995: 1.ΑΟ Αγ.Σώστης, 2.ΖΑΟΝ, 3.ΑΟ Ηλυσιακός
1996: 1.Πανελλήνιος ΓΣ, 2.ΑΟ Ηλυσιακός, 3.ΖΑΟΝ
1997: 1.ΑΟ Αγ.Σώστης, 2.ΑΕ Ένωση Γαλατσίου, 3.ΑΟΝΝΝΕ Αμαζόνες
1998: 1.ΑΣΠ Ιωνες, 2.ΑΟ Μαρκόπουλου, 3.Πανελλήνιος ΓΣ
1999: 1.Ηρακλής Κηφισιάς, 2.ΑΣ Παπάγου, 3.ΑΟ Μαρκόπουλου
2000: 1.Ηρακλής Κηφισιάς, 2.ΑΟ Βουλιαγμένης, 3.ΑΟ Μαρκόπουλου
2001: 1.ΑΟ Βουλιαγμένης, 2.Ηρακλής Κηφισιάς, 3.ΑΟ Μαρκόπουλου
2002: 1.ΑΟ Ηλυσιακός, 2.Παπάγου, 3.ΑΟ Μαρκόπουλου
2003: 1.ΑΟ Ηλυσιακός, 2.Ηρακλής Κηφισιάς, 3.Αστέρας Αγίου Δημητρίου
2004: 1.ΑΟ Ηλυσιακός, 2.ΑΕ Βύρωνα, 3.ΑΟ Μαρκόπουλου
2005: 1.ΑΕ Βύρωνα, 2.Ιωνικός Ν.Φ., 3.Παλλήνη
2006: 1.ΑΕ Βύρωνα, 2.Βριλήσσια, 3.Παλλήνη
2007: 1.ΑΕ Βύρωνα, 2.Ένωση Γαλατσίου, 3.Ηλυσιακός
2008: 1.Ηρακλής Κηφισιάς, 2.Πανελλήνιος, 3.ΑΟ Μαρκόπουλου
2009: 1.Ηρακλής Κηφισιάς, 2.Πανελλήνιος, 3.Αστέρας Αγίου Δημητρίου
2010: 1.Παλλήνη, 2. Πανελλήνιος, 3.ΑΟ Ηλυσιακός
2011: 1.Ηρακλής Κηφισιάς, 2.ΣΦΑ Μελισσίων, 3.Πανελλήνιος
2012: 1.Ηρακλής Κηφισιάς, 2.ΑΟ Μαρκόπουλο, 3.ΖΑΟΝ
2013: 1.Παναθηναϊκός, 2.ΑΟ Μαρκόπουλο, 3.Ένωση Βύρωνα

2014: 1.Α.Ο.Μαρκοπούλου, 2.Ηρακλής Κηφισιάς, 3.Πανελλήνιος, 4.Αστέρας Αγίου Δημητρίου
2015: 1.Ηρακλής Κηφισιάς, 2.ΑΟΝ Βύρωνος, 3.Αμαζόνες, 4.ΑΣ Παπάγου
2016: 1.ΑΟ Μαρκοπούλου, 2.Ηρακλής Κηφισιάς, 3.ΑΟΝ Βύρωνος, 4.Φοίβος Μελισσίων

2017: 1.ΑΟ Μαρκοπούλου, 2. ΑΟΝ Βύρωνος, 3. Φοίβος Μελισσίων, 4.ΑΟ Θρακομακεδόνων

2018: 1.ΑΟ Μαρκοπούλου, 2. Φοίβος Μελισσίων, 3. ΑΟΝ Βύρωνος, 4. Ηρακλής Κηφισιάς